亚洲日韩国产AV中文字幕

<label id="u34ho"></label>

<code id="u34ho"></code>

<code id="u34ho"></code>

  <tr id="u34ho"><sup id="u34ho"></sup></tr>
 1. Makinë prerëse me lazer e qilimave të aeroplanit

  makineri për prerje lazer për qilim aeroplan CJG-2101100LD

  Modeli Nr .: CJG-2101100LD

  Prezantimi:

  Prerja e tapeteve tregtare dhe industriale është një tjetër aplikacion i shkëlqyer me lazer CO2. Në shumë raste, tapeti sintetik është prerë me pak ose aspak karaktere, dhe nxehtësia e krijuar nga lazeri vepron për të vulosur skajet për të parandaluar copëtimin. Shumë instalime të specializuara të qilimave në trajnerë motorikë, avionë dhe aplikacione të tjera të vogla në pamjet katrore përfitojnë nga saktësia dhe komoditeti për të pasur preceditetin e qilimave në një sistem prerjeje lazer me sipërfaqe të madhe.


   Makinë prerëse me lazer e qilimave të aeroplanit 

   CJG-2101100LD

   Specifikimet

     format të madh flatbed CO2 makinë prerëse lazerme 11 metra tabelë ekstra-të gjatë pune.

     Veçanërisht i përshtatshëm për gdhendje dhe prerje të linjave të vazhdueshme të formave të mëdha dhe prerjes së materialeve të shtrojave të qilimave.

    Tabela e punës e transportuesit vakum mesistemin e ushqyerjes automatike(opsionale). prerje të vazhdueshme të qilimave.

     Ky sistem i prerjes me lazer mund të bëjë prerje ekstra të gjatë dhe prerje të plotë të formatit në një model të vetëm që është më i gjatë se format prerës i makinës.

   •  Softueri i zgjuar i foleve shpejtë dhe të kursimit të materialit në grafikat që duhen prerë.

     Paneli ekran LCD 5 ''. Mbështetja e mënyrës së shumëfishtë të transmetimit të të dhënave dhe mund të funksionojë në mënyra offline dhe në internet.

     Sistemi i thithjes së shkarkimit të servo të lartë lejon që koka lazer të sinkronizohet me sistemin e thithjes së shkarkimit, nga i cili efekti i thithjes është i mirë dhe kursen energji.

   •  Pajisur me pajisje për pozicionimin e dritës së kuqe, duke parandaluar devijimin e pozicionit të materialit në procesin e ushqyerjes dhe duke siguruar cilësi të lartë të prerjes.

      Përdoruesit gjithashtu mund të zgjedhin formatet e punës prej 1600 mm × 3000 mm (CJG-160300LD II), 3000 mm x 4000 mm (CJG-300400LD II), 2500mm × 3000 mm (CJG-250300LD), 1600mm × 8000 mm (CJG-160800LD), 3400mm × 11000mm ( CJG-3401100LD) zonat e punës dhe gjithashtu formatin .

   makineri lazer për prerjen e tapeteve të avionëve CJG-2101100LD

   Aircraft makinë prerëse lazer qilimi në prodhim

   makineri prerëse lazer e qilimave të avionit në prodhim

   CJG-2101100LD  Makinë prerëse me lazer Technical Parameter

   Llojet e lazerit

   Tub lazer metalik CO2 RF

   Fuqia lazer

   275W

   Zona e prerjes

   2100mm × 11000mm (82,7 in 33 433 in)

   Tryeza e punës

   Tabela e punës e transportuesit vakum

   Shpejtësia e punës

   Rregullueshme

   Saktësia e pozicionimit

   ± 0.1mm

   Sistemi i lëvizjes

   Sistemi i kontrollit të motorit Servo, paneli i ekranit LCD 5 ''

   Sistemi i ftohjes

   Ftohës uji me temperaturë konstante

   Furnizimi me energji elektrike

   AC220V ± 5% 50Hz

   Formati grafik i mbështetur

   AI, BMP, PLT, DXF, DST, etj.

   Bashkimi standard

   Tifoz shter, ventilator ajri, softuer offline GOLDENLASER

   Bashkimi opsional

   Sistemi i ushqyerjes automatike, sistemi i pozicionimit të dritës së kuqe

   *** Shënim: Ndërsa produktet azhurnohen vazhdimisht, ju lutemi  na kontaktoni  për specifikimet e fundit. ***

   Lazeri i artë - Makina prerëse me lazer e rrafshuar me CO2

   Makinë prerëse lazer e rrafshuar me CO2

   Numri i modelit.

   Zona e Punës

   CJG-160250LD

   1600 mm × 2500 mm (63 "× 98.4")

   CJG-160300LD

   1600 mm × 3000 mm (63 "× 118.1")

   CJG-210300LD

   2100mm × 3000 mm (82.7 "× 118.1")

   CJG-250300LD

   2500 mm × 3000 mm (98.4 "× 118.1")

   CJG-210600LD

   2100mm × 6000 mm (82.7 "× 236.2")

   CJG-210800LD

   2100 mm × 8000 mm (82.7 "× 315")

   CJG-2101100LD

   2100mm × 11000mm (82.7 "× 433")

   CJG-3401100LD

   3400 mm × 11000mm (133.8 "× 433")

   CJG-300500LD

   3000 mm × 5000 mm (118.1 "× 196.9")

   CJG-320500LD

   3200mm × 5000 mm (126 "× 196.9")

   CJG-320800LD

   3200mm × 8000 mm (126 "× 315")

   CJG-3201000LD

   3200mm × 10000mm (126 "× 393.7")

   ZONAT E PUNS MUND T BE KUFIZUAR

   Zonat e Punës

    

   Aplikime për prerje me lazer

   qilim sintetik, qilim najloni, qilim leshi, qilim polipropileni, qilim i endur, qilim i fiksuar, lesh dekorativ dhe qilim najloni, qilim i prerë grumbull, qilim poliesteri, qilim i përzier, qilim leshi, qilim jo i endur, tapetë mur në mur, qilim fije etj. mat, etj.

   pjekje joga, tapiceri restoranti, tapiceri i dhomës së ndenjes, tapeti i korridorit, tapeti i dyshemesë, tapeti i zyrës, tapeti me logo, qilim mikpritës prej leshi, tapeti i hotelit, tapeti i sallës së baneteve, tapeti komercial, tapeti i brendshëm, tapeti i jashtëm, tapeti i dyshemesë, rripi i zakonshëm, pllaka qilimi , Mat makinë, dyshek aeroplan, qilim avioni, etj.

   Mostrat e qilimave me prerje lazer

   kampion i qilimit të prerë me lazer 1 CJG-2101100LDmostër qilimi me prerje lazer 2 CJG-2101100LDkampion qilimi prerje lazer 3 CJG-2101100LD kampion i qilimit me prerje lazer 4 CJG-2101100LD

   <<  Lexoni më shumë rreth Mostrave të gdhendjes me laser

   Pse të zgjidhni lazer për të prerë qilimat?

   Prerja e tapeteve tregtare dhe industriale është një tjetër aplikacion i shkëlqyer me lazer CO2. Në shumë raste, tapeti sintetik është prerë me pak ose aspak karaktere, dhe nxehtësia e krijuar nga lazeri vepron për të vulosur skajet për të parandaluar copëtimin. Shumë instalime të specializuara të qilimave në trajnerë motorikë, avionë dhe aplikacione të tjera të vogla në pamjet katrore përfitojnë nga saktësia dhe komoditeti për të pasur preceditetin e qilimave në një sistem prerjeje lazer me sipërfaqe të madhe. Duke përdorur një skedar CAD të planit të dyshemesë, preseri lazer mund të ndjekë skicën e mureve, pajisjeve dhe kabineteve - madje duke bërë prerje për postet e mbështetjes së tavolinës dhe shinat e montimit të sediljeve siç kërkohet.

   qilim me prerje lazer 1 CJG-2101100LD

   Fotografia e parë tregon një pjesë të tapetit me një ndarje mbështetëse të parashikuar në qendër. Fijet e qilimave janë shkrirë nga procesi i prerjes me lazer, i cili parandalon copëtimin - një problem i zakonshëm kur qilimi është prerë mekanikisht.

   qilim me prerje lazer 2 CJG-2101100LD

   Fotografia e dytë ilustron skajin e prerë të seksionit të prerjeve. Përzierja e fibrave në këtë qilim nuk shfaq shenja të shkrirjes ose ngacmimit.

   Makina  makinë prerëse lazer qilimi format të ndryshëm dhe madhësi të ndryshme të të gjitha materialeve të qilimave. Performanca e saj e lartë në mënyrë efikase dhe të lartë do të përmirësojë sasinë tuaj të prodhimit, kurseni kohë dhe kurseni kosto.

   makineri për prerje lazer për qilim aeroplan CJG-2101100LD


   Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

   Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

   Produkte të lidhura

   亚洲日韩国产AV中文字幕
   <label id="u34ho"></label>

   <code id="u34ho"></code>

   <code id="u34ho"></code>

    <tr id="u34ho"><sup id="u34ho"></sup></tr>